Güçlü Soydemir Biyografi

Güçlü Soydemir

Biyografi

Erzincan'lı olan Güçlü, iki çocuklu bir ailenin küçüğüdür. İlkokulu İstanbul - Gaziosmanpaşa'daki Dobruca İlköğretim Okulu'nda okudu. Liseyi ise Kadri Yörükoğlu Lisesi'nde tamamladı. Liseden sonra babasının sahibi olduğu müzik markette bir süre çalıştı.

Müziğe olan ilgisi, ailesinden gelen Güçlü, 1989'dan itibaren Unkapanı Plakçılar Çarşısında 5 yıl kadar çalıştı. Daha sonra Prestij Müzik'e gelerek profesyonel müzikle tanıştı.

Fantezi & Arabesk müziğinin yanı sıra ilâhi albümleri yaptı.

İlk albümünü 2000 yılında "Yeminim Var" adı altında çıkardı. İkinci albümünü 2002 yılında "Adı Sevda" adı altında çıkardı. Üçüncü albümünü ise 3 sene sonra "Vuramam Sana" adı altında çıkardı. İlk üç albümü Fantezi & Arabesk türüne dayalıydı. "Vuramam Sana" albümünden 2 yıl sonra 2007 yılında ilahi ezgilere yönelik bir albüm yaparak "İlahiler 2007 – Bir Çift Turna Gördüm" adlı albümünü çıkardı.

Ardından bir yıl sonra 2008 yılı içerisinde hem arabesk hem de ilahi albümü çıkardı. Bu albümler sırasıyla "Hazalım" adı altında, sonrasındaki ilahi albümü ise "İlahiler 2 (Tövbe)" adlı olarak çıktı. 1 sene sonrasında ise 2009 yılında "İlahiler 3 (Ne Güzeldir)" adlı albümünü çıkardı. 2012 yılının "Ey Allah'ım" adlı yeni ilahi albümünü çıkardı. Son olarak 2013'te "İstanbul - Su Tanesi" albümünü çıkardı.

2018 yılında kendi kurduğu Güçlü Müzik şirketinden „Boşuna, Bir Bardak Çay, Bahtı Karalı Yarim“ adlı 3 eserden oluşan Single çalışması ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

2019 yılında yepyeni bir albüm ile sevenlerine merhaba demeyi hedefliyor.